Fluke Reliability prezentuje VibXpert 3 Balancer firmy Pruftechnik – profesjonalny przyrząd do wyważania nowej generacji, umożliwiający diagnozowanie i korygowanie asymetrii obrotowej w terenie i w hali fabrycznej.

Asymetria jest główną przyczyną awarii urządzeń obrotowych, takich jak wentylatory, pompy i narzędzia silnikowe. Jednak konserwatorzy często pomijają wczesne oznaki braku wyważenia. Nowi i niedoświadczeni pracownicy mogą również mieć trudności z diagnozowaniem źródła asymetrii. Wyzwanie jest jeszcze większe w przypadku pracy w terenie, w trudnych lub ekstremalnych warunkach.

VibXpert 3 Balancer to precyzyjny, inteligentny przyrząd, zaprojektowany z myślą o współczesnych potrzebach operatorów maszyn. Jego obsługa jest szybka, intuicyjna i łatwa nawet w najtrudniejszych warunkach. VibXpert 3 może być wykorzystywany do identyfikacji i korygowania asymetrii nawet przez operatorów niedysponujących szeroką wiedzą specjalistyczną.

VibXpert 3 Balancer wykorzystuje sześć synchronicznych kanałów, dzięki czemu z łatwością może wykonywać wielokanałowe pomiary wibracji. Pomiary można wykonywać pod różnymi kątami, zarówno w odniesieniu do całego urządzenia, jak i poszczególnych komponentów. Różne pomiary można rejestrować jednocześnie i porównywać z danymi historycznymi. Przyrząd umożliwia dokładną diagnozę pierwotnej przyczyny braku wyważenia i jej eliminację bezpośrednio u źródła.

Interaktywny ekran dotykowy prowadzi użytkownika krok po kroku przez cały proces. Zespoły serwisowe mogą wyświetlać dane pomiarowe na jednym wygodnym pulpicie. Szczegółowe wskazówki ułatwiają korekcję asymetrii, a szybki ponowny pomiar potwierdza, czy problem został całkowicie usunięty.

VibXpert 3 dostarcza operatorom najnowocześniejsze funkcje diagnostyczne. Przyrząd ten umożliwia szybkie rozwiązywanie problemów związanych z asymetrią, ułatwiając ich diagnozowanie – zanim dojdzie do kosztownej i niebezpiecznej usterki. Rezultat? Dłuższy czas pracy bez przestojów, większa produktywność i niższe koszty konserwacji.

Korzyści z VibXpert 3 Balancer

VibXpert 3 Balancer może odmienić pracę w niemal każdej firmie. Oto kilka kluczowych korzyści, które oferuje ten przyrząd.

Wczesna diagnostyka i identyfikacja asymetrii

Nawet wykwalifikowani technicy czasami nie dostrzegają wczesnych oznak braku wyważenia. VibXpert 3 ułatwia wczesne wykrywanie problemów, umożliwiając szybką naprawę niższym kosztem.

Brak wyważenia urządzeń obrotowych powoduje wzrost poziomu wibracji. Czuły monitor wibracji, taki jak VibXpert 3 Balancer, może wychwycić subtelne zmiany w poziomach wibracji, które wskazują na brak wyważenia, na długo zanim staną się one widoczne gołym okiem.

VibXpert 3 umożliwia wykonanie badania rezonansu oraz pomiarów fazowych w celu zdiagnozowania pierwotnej przyczyny asymetrii. VibXpert 3 umożliwia również dokładniejszą analizę przy użyciu danych widma FFT w celu wyizolowania i zdiagnozowania trudnych problemów związanych z brakiem wyważenia.

Szybkie rozwiązanie problemu i przywrócenie sprawności

VibXpert 3 Balancer wykorzystuje sześć kanałów do jednoczesnego pomiaru poziomu wibracji pod wieloma kątami. Umożliwia jednoczesne pomiary wielofazowe, pomiar całkowitych poziomów wibracji i zapis danych widma FFT. Konfiguracja zajmuje tylko chwilę, a wyniki pomiarów uzyskuje się niemal natychmiastowo. Użytkownicy mogą zminimalizować poziom wibracji jednocześnie we wszystkich punktach pomiarowych maszyny. 

Przyrząd umożliwia szybkie i dokładne określenie źródła niewyważenia, pozwalając operatorom od razu przystąpić do pracy i dokonać naprawy. W ten sposób można zminimalizować czas przestojów i ograniczyć koszty utrzymania.

Konserwacja w maksymalnym zakresie

Zespoły zajmujące się utrzymaniem ruchu borykają się obecnie z niedoborem pracowników i muszą radzić sobie przy ograniczonym budżecie. VibXpert 3 Balancer ułatwia skuteczne rozwiązywanie problemów związanych z brakiem wyważenia małym ekipom operatorów, które nie dysponują zaawansowaną wiedzą specjalistyczną.

Interaktywny interfejs VibXpert 3 działa jak tablet, co ułatwia korzystanie z niego użytkownikom przyzwyczajonym do tego typu urządzeń. Po opcjach menu można poruszać się, przesuwając palcem po ekranie. Dane z wielu pomiarów są wyświetlane na jednym ekranie, umożliwiając łatwe porównywanie. Podczas całego procesu diagnostycznego oraz na etapie korygowania problemów z asymetrią na ekranie wyświetlane są pomocne wskazówki.

Konfiguracja przyrządu VibXpert 3 Balancer jest szybka i łatwa. Dzięki funkcji wielokanałowej analizy wszystkie pomiary można prowadzić jednocześnie, co eliminuje konieczność ponownej regulacji przyrządu lub wykonywania złożonych obliczeń.

Identyfikacja i korekcja asymetrii w terenie

VibXpert 3 Balancer to solidny i wytrzymały przyrząd. Jest przystosowany do pracy w ekstremalnych temperaturach oraz odporny na wilgoć i pył. Jest również odporny na uderzenia i wstrząsy, więc pracę można kontynuować nawet po upuszczeniu przyrządu. Ekran dotykowy jest odporny na zarysowania, ale jednocześnie na tyle czuły, że można go obsługiwać w rękawicach.

Oprócz tego, VibXpert 3 Balancer działa szybko i dokładnie. Ekipy serwisowe zajmujące się diagnostyką i korygowaniem asymetrii muszą niejednokrotnie pracować w trudnych warunkach. VibXpert 3 Balancer umożliwia szybkie przeprowadzenie niezbędnych prac, minimalizując czas, jaki operatorzy muszą spędzać w niebezpiecznym środowisku.

VibXpert 3 Balancer: Precyzja, szybkość i dostępność

Nowy przyrząd do wyważania firmy Fluke Reliability bazuje na najnowocześniejszej technologii, umożliwiając operatorom pełną i niezawodną diagnostykę, niezbędną, aby utrzymać pełną sprawność wszystkich urządzeń obrotowych. Przyrząd jest intuicyjny i łatwy w obsłudze dla wszystkich pracowników. Jest również wystarczająco solidny i wytrzymały, aby działać w każdym środowisku.

VibXpert 3 Balancer to przełom we wszystkich zastosowaniach. Korzystając z niego, możesz ograniczyć przestoje maszyn, ograniczyć koszty konserwacji i poprawić wydajność produkcyjną swojego zakładu.

Similar Posts